E-25 Karayolu’nda ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor

Sakarya'nın Geyve ilçesi Bağlarbaşı Köyü yakınlarında akşam saatlerinde sebze yüklü kamyonun devrilmesi sonucu ulaşıma kapanan E-25 Karayolu'nda zincirli araçların geçişine izin veriliyor. .

Sakarya’nın Geyve İlçesi yakınlarında akşam saatlerinde meydana gelen kaza sonrası ulaşıma kapanan E – 25 Karayolu’nun trafiğe açılmasının ardından, yolun kontrollü olarak verilmesi sırasında 4 ağır tonajlı vasıtanın yolda kalması nedeniyle ulaşım tekrar durmuştu. Trafik polisleri ile yolda kalan vatandaşlarında yardımıyla yolda kalan çok sayıda araç kurtarıldı.

Bu arada, Ali Fuat Paşa Beldesi’nde kalp rahatsızlığı geçiren bir yaralıyı taşıyan ambulans da kar engeline takıldı. Sakarya Valisi Nuri Okutan’ın girişimleri sonrasında ambulans uzun süren çalışmalar sonunda yoluna devam edebildi. Vali Okutan’ın da makam aracı zaman zaman kar engeline takıldı. Makam aracı korumalar yardımıyla kurtarıldı. Bu arada E-25 Karayolu’nda çok sayıda yolcu otobüsü ile kamyon mahsur kaldı. Polis ve jandarma ekipleri yolda kalan araçları tesislere yönlendirdi.

Adapazarı TEM Otoyolu çıkışında E-25 Karayolu girişini trafiğe kapatan polis, zincirsiz araçların geçişine kesinlikle izin vermiyor. Sakarya Valisi Nuri Okutan incelemeler sırasında yaptığı açıklamada, yurdu etkisi altına alan kar yağışından Sakarya’nın da ciddi anlamda etkilendiğini söyledi. Bütün uyarılara rağmen özellikle ağır vasıta araçların zincir takmamalarının yolun kapanmasına neden olduğunu söyleyen Okutan, “Kriz merkezimize bağlı ekiplerin gayretleri sonrasında kapanan yolumuz tekrar trafiğe açıldı. Fakat kısa süre sonra bazı araçlar kayma nedeniyle tekrar yolu kapadı. Ulaşım kontrollü olarak veriliyor. Zincirsiz araçların geçişine izin verilmiyor. Sakarya’da köy yollarının hemen hemen yarısı ulaşıma kapalı bulunuyor.