Ebru Şimşek serbest bırakıldı

Polise hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan eski manken Ebru Şimşek, savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Kardeşi Bihter Şimşek ile 34 EM 601 plakalı otomobili ile evine giden Ebru Şimşek, Selamiçeşme’de uygulama yapan asayiş ekibi tarafından durduruldu. Aracı ve evrakları kontrol eden polis ekipleri, aracın muayene süresinin geçtiğini tespit etti ve durumu Şimşek’e söyledi. Otomobil, Kadıköy Kuşdili Otoparkı’na çekildi.

Otomobilinin bağlanmasına sinirlenen Şimşek ile polisler arasında tartışma çıktı. Polis ekipleri, hakaret ettiği ve mukavemet gösterdiğini iddia ettikleri gerekçesiyle davacı olduklarını söyleyerek, Ebru Şimşek ile kardeşini Kadıköy Merkez karakoluna götürdü.

Karakolda ifadeleri alınan Şimşek kardeşler, geceyi nezarethanede geçirdikten sonra Kadıköy Adliyesi’ne çıkartıldı. Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı Tansel Tüfekçi’ye ifade veren Ebru ve Bihter Şimşek, serbest bırakıldı.

Ebru Şimşek, Adliye çıkışında polislere hakaret edip etmediğine ilişkin soruya, “Tabii öyle diyecekler, başka türlü nasıl altından sıyrılabilirler ki. Suçlayabilecekleri hiç bir şey yok çünkü. Ne alkolüm vardı, ne de yanlış bir davranışta bulundum” diye konuştu.