Ebubekir Sifil ile hadis dersleri başladı

Hadis alanında akademik çalışmalar yapan Doç.

Hadis alanında akademik çalışmalar yapan Doç. Dr. Ebubekir Sifil, ayda 2 kez düzenlenecek Başakşehir Söyleşileri’nde hadis dersleri ile yer aldı. Başakşehir Kültür Etkinlikleri yazarlık, tarih, tasavvuf ve hadis eğitimleri ile devam ediyor. Yazar A. Ali Ural tarafından verilen Yazarlık Atölyesi’yle başlayan eğitimlerde Ebu Bekir Sifil hadis dersleri, Mustafa Armağan tarih, Doç. Dr. Ekrem Demirli tasavvuf dersleri verecek.

Ebubekir Sifil’in Cevdet Kılıçlar Bilgievi’nde düzenlenen söyleşi programına Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir ve çok sayıda Başakşehirli katıldı. Sifil, “Hadis bizim için dinin anlaşılması ve yaşanması konusunda vazgeçilmez bir kaynaktır. Müslümanız, Peygamberin ümmetiyiz diyoruz ama dini nasıl yaşayacağız? Sünnetten habersiz Müslümanlık mümkün değil. Efendimiz nasıl yaşadıysa ve nasıl yaşamamızı istediyse öyle yaşamak gerekiyor.” dedi. Sifil, Müslümanların hayatında referans aldığı Kuran-ı Kerim’de Allah’ın (cc) sık sık insanları Peygamber’e itaat etmeye çağırdığını belirtti.

Söyleşilerin bundan sonraki kısmında bir kitap takip etmeyi teklif eden Sifil, içinde 1980 seçme hadisin yer aldığı Riyaz’üs Salih’in adlı eserle ilgili bilgiler verdi. Söyleşinin sonunda kendisini dinlemeye gelen Başakşehirlilere teşekkür etti. Ebubekir Sifil ile Hadis Dersleri’nin ikincisi 21 Kasım’da saat 20.00’de Cevdet Kılıçlar Bilgievi ‘nde gerçekleşecek.