Ece Gürsel; ‘Sadece ifade vermek için geldim’

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro amirliği ekipleri, sabah saatlerinde magazin dünyasından 19 kişiyi gözaltına aldı.

Gürsel, avukatı ile birlikte yaptığı basın açıklamasında, “Sabah emniyet müdürlüğünden geldiler. İfademe başvurmak istediklerini söylediler. Dosyanın tamamını bilmiyoruz. Ama benimle ilgili kısımda sadece bir tane telefon görüşmesi var. Benim telefonumla kız arkadışım bir kişiyle konuşmuş. Konuştuğu kişiyi tanımıyorum. Asayiş’e gelmek çok üzücü. Bunlar bizim hatalarımız. Biz bu camiaya girerek her şeyi kabul etmiş oluyoruz. Bizim camiamız maalesef böyle. Bizim suçumuz manken olmak.” şeklinde konuştu.

Ece Gürsel, konuşmasında sanat dünyasından pek çok kişinin bu dosyada isminin geçtiğini söyledi. Kendisinin ifade verdiğini anlatan Gürsel, gözaltına alınan isimlerin oluduğunu kaydetti.

Ece Gürsel’in avukatı ise, “Bu konuyla ilgili gerekli kişiler hakkında dava açacağız. Ece hanımın telefonuyla konuşmalar yapılmış. Bu konuyla ilgili Ece Gürsel’in herhangi bir ilgisi yoktur. Sanırım bu konu adliyeye intikal edecek.” dedi.