Ecevit Öcalan’la İlgili neyi söylemedi?

Emekli Korgeneral Yaşar Müjdeci, Bülent Ecevit'in PKK'nın lideri Abdullah Öcalan'nın yakalanması konusunda doğruları söyleyemeden öldüğünü iddia etti.

“Amerika kendisinin karşısında Türkiye’nin evet diyebilecek bir duruma getirilmemiş oluşunun büyük sıkıntılarını gördü. Ecevit hükümetine seçim de kullanacağı bir koz lazımdı. Ecevit’in kendi tarafında olduğunu zannediyordu Amerika. Orada yanıldı. Ecevit doğruyu söylemeden öldü. Bunu Rahşan Ecevit de biliyor. Bir çok şey biliyor ama doğrular söylenmiyor. Şeffaflık olmadığı için. Devlet Bahçeli de biliyor, Hüsamettin Özkan da biliyor. Hakikati söylemiyorlar çünkü bir kere Apo Türkiye’ye niye verildi? Ecevit’in seçim zaferinin kazanılması ve dolayısı ile koalisyon hükümeti kurulsa dahi Türkiye’yi yönetebilecek güçlü bir iktidar Amerika’ya evet diyecek bir pozisyon yaratılmak içindi.

Sonradan Ecevit’in sert davranması Amerika’ya ters davranmasına paralel olarak Amerika’nın Ecevit’e tutumunda da değişiklik oldu. Bu andan itibaren işte Derviş devreye düzenleyici olarak hatta terminatör olarak giriyor”.