Edirne’de 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Edirne'de coşku ile kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Edirne’de coşku ile kutlandı. Kutlama programı kapsamında ilk tören Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Çelenklerin konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 25 Kasım Stadyumu’ndaki törenlere geçildi.
Edirne Valisi Gökhan Sözer, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Demirci’nin protokolde yerini almasıyla birlikte program başladı. Protokolün öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutlamasının ardından törenler çeşitli etkinliklerle devam etti.
    Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Demirci bir konuşma yaptı. Vali Gökhan Sözer, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve Garnizon Komutanı Cengiz Demirci, şiir, resim ve kompozisyon dalında derece alan öğrencilere ödüllerini verdi.
    Tören, öğrencilerin resmi geçidinden sonra ilköğretim okullarının folklor ekiplerinin gösterisi ile son buldu. Bu yıl Edirne’de yapılan 23 Nisan kutlamalarına 9 Balkan ülkesi, Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale’den konuk öğrenciler de katıldı.