Edirne ve Kastamonu’da kar yağışı

Yağışlı hava hafta sonuna kadar devam edecek. Çarşamba ve perşembe günleri Edirne ve Kırklareli'de kar var.

Edirne’de etkili olan kar yağışı günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının 4 santimetreyi bulduğu kent merkezi, tamamen beyaza büründü.

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Edirne’de sabaha karşı başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı sonrası, kent beyaza büründü. Sabah iş ve okullarına gidenler karla kaplanan yollarda düşmemek için büyük çaba sarf etti. Belediye ekipleri ise kar kürüme çalışması yaptı.

Kar yağışı Bulgaristan’a geçişi sağlayan Lalapaşa İlçesi’ndeki Hamzabeyli Sınır Kapısı yolunda da etkili oldu. Kar kalınlığının 10 santimetreyi bulduğu sınır yolunda Karayolları ekipleri kar küremü ve tuzlama çalışması yapıyor.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, hava sıcaklığının 2 derece olduğu kentte bugün kar yağışının gün boyu aralıklarla devam edeceğini, yarın ise karla karış yağmur yagışının beklendiğini bildirdi.

Kırklareli ve Tekirdağ’da ise kar ve yağmur yağışı yok.

KASTAMONU’DA KAR YAĞIŞI

Kastamonu’da geceden itibaren etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde kar kalınlığı 5 santime ulaştı ve trafikte aksamalar oldu.

Kastamonu’yu Ankara ve İstanbul’a bağlayan yollarda sürücüler, yağış nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşadı. Kastamonu’yu Ankara’ya bağlayan Ilgaz Geçidi’nde geçişler kontrollü olarak sağlanırken, yetkililer İstanbul yönüne giden sürücülerin Kanlı Göl çevresinde daha dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Diğer taraftan, Ilgaz Dağı Kayak Tesisleri’nde etkili olan kar yağışı tatilcileri ve işletmecileri sevindirdi.