Edirne’de ‘kapatıyoruz’ izdihamı!

Edirne’de bir mobilya firmasının indiriminden yararlanmak isteyen yaklaşık 5 bin Edirneli ucuz mobilyaları alabilmek için birbiriyle yarıştı.

Edirne – Kırklareli kara yolundaki bir firma 10 gündür “Kapatıyoruz” ilanlarıyla indirimin olacağını duyurdu. 3’te 1 fiyatına mobilya almak isteyen yaklaşık 5 bin kişi ucuz mobilyalardan alabilmek için sabahın erken saatlerinden itibaren mobilyacının önünü doldurdu.

Mobilyacının bulunduğu Edirne – Kırklareli kara yolunda yaklaşık 2 kilometre sağlı sollu araç kuyruğu oluştu. Zaman zaman kara yolunda trafiğin akışında aksaklıklar yaşandı. Trafik ekipleri araçların yol kenarına park etmesinden dolayı oluşan aksaklıkları gidermek için sık sık anonslarla araçlarını kaldırması yönünde sürücüleri uyardı.

Mobilyacının kapılarının açılmasının ardından, kapı önünde bekleyen binlerce kişi mobilyacıya girmek isterken izdiham yaşandı.

İçeriye girmeyi başaran Edirneliler, yatak odası takımlarından, yemek odası takımlarına, oturma gruplarından, sehpalara bulunan ürünleri incelediler.

İçeride de yaşanan yoğunluktan bazı vatandaşlar fenalık geçirdi. Ayrıca, katlar arasında kalabalıktan giriş ve çıkışlarda zorlanan bazı vatandaşlar, arasında da kısa süreli tartışmalar yaşandı.

Firma görevlisi Oğuz Akıncı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mağazanın kapatılması nedeniyle böyle bir kampanya düzenlediklerini belirterek, “İlgiden memnunuz, 3’te 1 fiyatına mobilya satıyoruz. Yatak odası takımları 490, oturma grupları 395, genç odaları 375 liradan satıyoruz. Ayrıca yine onlarca ürün 3’de bir fiyatına. 50 TIR dolusu mobilya getirdik, bitene kadar satışa devam edeceğiz” dedi.