Edremit Belediyesi İtfaiyesi anasınıfı öğrencilerini ağırladı

Edremit Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, anasınıfı öğrencilerine yangın anında ve yangından korunmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

Edremit Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, anasınıfı öğrencilerine yangın anında ve yangından korunmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi. Özel Özcan İlköğretim Okulu Anasıfı öğrencilerini, İtfaiye Müdürü Şaban Özbaş ve diğer yetkililer karşıladı. Özbaş, yaptığı konuşmada, ”İtfaiye konusunun ve yangının hayatın parçası olduğunun çocukluktan öğrenilmesi en güzel yatırımdır. Bugün bizin için sıradan bir gündür ama çocuklar için unutamayacakları bir gündür. Burada katkısı olan öğretmenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Anasınıfı öğrencileri, ziyarette hem eğlendi hem de itfaiye çağırmak için hangi telefon numarasını çevireceklerini öğrendi. Temsili ateşi söndüren minikler ayrıca itfaiye aracında siren çaldı, çatı merdivene çıktı, köpük sıktı. Öğrencilerden bazıları itfaiyeci, bazıları ise oyuncakçı olmak istediklerini söyledi. Daha sonra hep bir ağızdan ”110” dediler. Edremit İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri ise minik öğrencilere önemli bilgiler aktardı. İtfaiyenin görevleri hakkında minikleri bilgilendiren yetkililer, yangından korunmak için ve yangın anında yapılması gerekenleri öğretti.