Edremit Çayı’ndaki balık ölümleri için inceleme başlatıldı

Balıkesir'in Edremit ilçesindeki Edremit Çayı'ndaki balık ölümleri hakkında Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldı.

Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Edremit Çayı’ndaki balık ölümleri hakkında Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldı. Şehir merkezinden geçen çayda son günlerde toplu balık ölümleri görülmeye başladı.

Özellikle çevre yolu köprüsü civarında sıklıkla görülen olay üzerine harekete geçen Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hüseyin Acar ile su ürünleri mühendisi Dr. İbrahim Türkgülü, geniş çaplı incelemelerde bulundu. Acar, tespit ettikleri bölgelerde çaya karışan kirli suyun durdurulması için gerekli yerlere müracaat ettiklerini söyledi.

Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden gelen ekipler de çay boyunda incelemelerde bulundu ve su numuneleri aldı. Çevre mühendisleri Sibel İnanç ve Muhammet Esen, numuneleri incelenmek üzere Balıkesir’e götürüldü.

Bu arada çayın kenarında oturan bir vatandaş, “Berbat, kötü kokudan dolayı oturamıyoruz. Görüntü çok kötü. Müthiş bir kirlilik var. Tabii balık ölümü de var. Bir an önce ıslah edilmesini istiyoruz. Çocuklarım adına çok üzülüyorum, çünkü ben camları açamıyorum, çocukların odasını havalandıramıyorum.” dedi.