Edremit’te 2 kişi öldürüldü

Balıkesir'in Edremit ilçesi ve Kadıköy beldesinde birer kişi vurularak öldürüldü.

Edremit Eski Bayramyeri’ndeki olayda, geçen yıl yaşlı bir kadını top yüzünden öldürdükleri iddiasıyla cezaevine konulan ve bir ay önce tahliye edilen kardeşlerden G.E. (16), tartıştığı İlkay Demir’i (18) tabancayla vurdu.

Edremit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binası yanında gelişen olayda 2 genç, henüz belirlenemeyen bir sebeple tartışmaya başladı. Bir ara belindeki tabancayı çıkardığı ileri sürülen G.E., yanındaki arkadaşlarına kurusıkı olduğunu ve korkmamaları gerektiğini söylediği öğrenildi. Daha sonra tabancayı Demir’e doğrultarak tetiği çekti. Tek kurşunla vurulan Demir kanlar içinde yere yığılırken başından aldığı yara sebebiyle yaşamını yitirdi. Olaydan sonra kaçan zanlı G.E., polisin takibi sonucunda yaklaşık 3 saat sonra yakalandı. Ölen gencin yakınları, Edremit Devlet Hastanesi önünde toplandı. Zaman zaman taşkınlık yapan kalabalık, bir ara Kadıköy beldesinde işlenen cinayetin zanlısını getiren jandarma aracına, içinde İlkay’ın katil zanlısı olduğunu zannederek saldırdı.

Kadıköy beldesinde ise O.K. (17), aralarında husumet bulunduğu belirtilen Murat Öz’ü (29) Fatih Mahallesi’ndeki Çınaraltı Kahvehanesi’nde oyun oynarken gördü.

Yanına aldığı av tüfeğiyle saat 23.30 sıralarında kahvehaneye giden O.K., dışarıdan M.Ö.’ün kafasına nişan alarak ateş etti. M.Ö. olay yerinde hayatını kaybetti. Zanlı O.K., kısa sürede jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Sağlık kontrolu için Edremit Devlet Hastanesi’ne götürülen O.K.’yi kendi yakınlarını öldüren kişi zanneden bir grup, jandarma minibüsüne saldırarak zanlıyı linç etmek istedi. Araç, sirenlerini açarak hızla hastanenin önünden uzaklaştı. Bir anda gerginleşen ortam, jandarma ekiplerinin hastaneye gelmesiyle yatıştı.

Her 2 olayla ilgili soruşturma devam ediyor.