‘Efendiler Efendisi(sas) kainatın mürekkebidir’

Antalya'da Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde 'Günümüz insanının Hz. Muhammed(sas) ihtiyacı' adlı programla Döşemealtı halkı, Gönüllerin Sultanı 'nı (s.a.s) andı.

Döşemealtı Belediyesi ve Köy-Der’ in düzenlediği program Genpa Düğün Salonu’nda yapıldı. Programa Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, Köy-Der Başkanı Ali Topal, eğitimci yazar Halil Namlı ve çok sayıda Döşemealtı beldesi halkı katıldı.

Hafız Hikmet Taş’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını Köy-Der Başkanı Ali Topal yaptı. Topal, Köy-Der’in çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Programda Hz. Muhammed’i (sas) anlatan sinevizyon gösterileri sunularak ve öğrencilerin Kutlu Doğum Haftası için hazırladıkları şiirler okundu.

Eğitimci yazar Halil Namlı’nın “Günümüz insanının Hz. Muhammed(sas)’e olan ihtiyacı” adlı konferansına katılan konukların zaman zaman göz yaşlarını tutamadıkları görüldü. Namlı, Allah’ın(cc) kendi güzelliğini insanlara göstermek için evreni yarattığını, Hz. Muhammed Mustafa(sas)’ın de bu kainatın mürekkebi olduğunu dile getirdi.

Namlı, ayrıca Hz.Muhammed’in (s.a.s) hayatını anlattı. Program sonunda Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun tarafından Halil Namlı’ya, Köy-Der Başkanı Ali Topal tarafından da Nurettin Tursun’a plaket verildi.

Programın kapanışında konuklara Efendiler Efendisi’nin (s.a.s) Veda Hutbesi dinletildi ve çıkışta Gönüller Sultanı’nın remzi olan kırmızı gül dağıtıldı.