Ege Bağatur için anma töreni düzenlendi

Adana Belediyesi eski başkanlarından Ege Bagatur, ölümünün 23'üncü yılında ailesi ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

Adana Belediyesi eski başkanlarından Ege Bagatur, ölümünün 23’üncü yılında ailesi ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

Buruk Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen anma törenine Ege Bagatur’un eşi Yıldız Bagatur, çocukları Çağrı ve Artuk Bagatur, yakınları ve sevenleri ile Baro Genel Sekreteri Veli Küçük, yönetim kurulu üyeleri Zehra Bulut, Osman Olcay da katıldı. Törende, Bagatur’un örnek bir belediye başkanı olduğu vurgulandı. Oğlu Çağrı Bagatur da babasının yeri doldurulamayacak bir insan olduğunu ve onu çok özlediklerini söyledi.

Baro Genel Sekreteri Veli Küçük ise “Değerli büyüğümüz Ege Bağatur’u baromuzda da bugün andık. Ne yazık ki onun döneminde tarım kenti, ekonomisi gelişmiş Adana, istihdam yönünden fabrikaları ile sanayi kenti olan Adana, bugün çok gerilerdedir. Bu durumu Adanalı hemşehrilerimiz hak etmemektedir. Bugün kendisini bir kez daha rahmet, saygı ile anıyoruz.” dedi. Adana’da 1973-77 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Ege Bagatur, 1990 yılında vefat etmişti.