Eğitim-Bir-Sen BİMER’e yapılan asılsız başvurulardan rahatsız

Eğitim-Bir-Sen Çorum Şube Başkanı Tahir Eşkil, Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) yapılan asılsız şikayet ve iftiralardan rahatsız olduklarını belirtti.

Eğitim-Bir-Sen Çorum Şube Başkanı Tahir Eşkil, Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) yapılan asılsız şikayet ve iftiralardan rahatsız olduklarını belirtti.
Sendika yöneticileriyle bir restoranda basın toplantısı düzenleyen Başkan Tahir Eşkil, sendika çalışmaları ve gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Eşkil, toplu iş sözleşmesinde yer alan bazı başlıkları sıralayarak, kamu çalışanları lehine çıkan maddeleri değerlendirdi.
Eşkil, 10 hizmet kolunda Memur-Sen’in, bir hizmet kolunda ise KESK’in toplu sözleşme masasına oturduğunu söyledi.
Memur-Sen olarak temel stratejilerinin, gelirin ve mali iyileşmenin, kamu çalışanlarına adil bir şekilde paylaştırılması, eşit işe eşit ücretin verilmesinin sağlanması olduğunu belirten Eşkil, gelir dağılımının adil bir şekilde yapılarak, alt taban ve üst taban arasındaki farkın kapanmasını sağlamak istediklerini vurguladı.
Eşkil, BİMER’e yapılan şikayetlerden de rahatsız olduklarını belirterek, şöyle konuştu:”Bu konuda da maalesef toplumumuz, iyi niyetle konulmuş bir uygulamayı, bir hakkı istismar etmiştir. İftira ve şikayetlere karşı kamu çalışanlarının korunması için bakanlığın ve valiliğin gerekli tedbirleri almasını istiyoruz. Asılsız ihbar ve iftiralara karşı memurun korunmasını talep ediyoruz. Bunlar cezasız kalmamalı ve önlenmesi için gerekli tedbirler alınmalıdır.”

Suriye ve Mısır’daki olaylara da değinen Eşkil, Müslüman halka yapılan zulmü lanetlediklerini ayrıca yaşananlara sessiz kalan ülkeleri de kınadıklarını söyledi. Pazartesi günü, Suriye ve Mısır’da yaşanan zulmün boyutunu ortaya koyan bir fotoğraf sergisi açacaklarını belirten Eşkil, Çorum halkını saat 13.00’te Hürriyet Meydanı’na davet etti.