Eğitim gönüllüleri memurlara aşure ikram etti

Mersin'in Mut ilçesinde Cemre Eğitim Gönüllüleri ve Yardımlaşma Derneği resmi kurumlarda çalışan memurlara aşure dağıttı.

Mersin’in Mut ilçesinde Cemre Eğitim Gönüllüleri ve Yardımlaşma Derneği resmi kurumlarda çalışan memurlara aşure dağıttı.

Dernek gönüllüleri kaymakamlık girişine aşure dağıtmak için masa kurdu. Öğle yemeğine çıkan memurlar dernek gönüllülerinin aşure ikramı alarak mesailerine başladı.

Mut Kaymakamı Mustafa Şahin, dernek gönüllülerinin aşure dağıtmasından memnun olduğunu söyledi. Dernek Başkanı Behiye Düzenli, ” Türk, Kürt, Arap, Çerkez, Laz, Boşnak, Alevi, Sünni olsun bu topraklarda hep birlikte yaşadık. Yaşamaya da devam edeceğiz. Nasıl ki; aşurenin, içerisinde nar, kayısı, incir, ceviz ve daha birçok ürün var. Ve bu ürünler bir araya gelmese aşure lezzetli olmaz. Aynen onun gibi, bizler de birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığımız zaman mutlu oluruz. Allah milletimizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Muharrem ayı münasebetiyle, toplumumuzda yardımlaşma ve dayanışma anlayışının gelişmesini istiyoruz.” diye konuştu.