Eğitim ulaşım engeline takıldı

Bitlis'e bağlı 248 köy yolu ulaşıma kapalı olduğu için köy okulları zorunlu olarak ikinci yarı yıl eğitimine başlayamadı.

Köy yolları ulaşıma kaplı olduğu için YİBO’ya giden öğrencilerde de sıkıntı yaşadıklarını vurgulayan Hacımustafaoğlu, acil olan yerlerde kar aracıyla 15’er öğrenciyi YİBO’lara taşıdıklarını söyledi. Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne ait 11 ekiple köy yollarını açma çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Vali Hacımustafaoğlu, kar aracının şu an Mutki ilçesinde acil olan köylerde çalıştığını söyledi.
Sabah saatleri itibariyle 248 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğunu, bu sayının öğle saatlerinde 228’e indiğini vurgulayan Hacımustafaoğlu, “İki gün içerisinde bu sıkıntıyı aşacağız. Şu an çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Yolu kapalı köy sayımız vakit geçtikçe biraz daha azalıyor. Kar aracımızla acil olan köylerimizde bulunan öğrencilerimizi YİBO’lara, öğretmenlerimizi köylere taşıyoruz. Bir iki bu sıkıntıları normal olarak yaşıyacağız. Bu sıkıntılar bittikten sonra köylerimizde normal şekilde eğitime devam edilecektir.” diye konuştu.