Eğribel geçidinde ulaşım kontrollü sağlanıyor

Giresun-Sivas bağlantısını sağlayan Eğribel Geçidi'nde yer yer 2 metreyi bulan yoğun kar nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

Giresun-Sivas bağlantısını sağlayan Eğribel Geçidi’nde ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Karayolları 104. Şube Şefi Taşkın Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede yer yer 2 metreyi bulan yoğun kar nedeniyle ulaşımın bir süredir tek şeritten kontrollü olarak sağlandığını, hava şartlarının düzelmesiyle yolda genişletme çalışmalarına başlandığını söyledi.

Giresun’un iç kesimindeki Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçeleri ile Sivas bağlantısını sağlayan kara yolunun rakımı 2 bin 220 olan Eğribel Geçidi’nde devam eden yol genişletme çalışmaları dolayısıyla ulaşımda zaman zaman aksama meydana geldiğini ifade eden Öztürk, ”Bu nedenle Eğribel Geçidi’nde ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır. Yolda aşırı buzlanma var. Bu güzergahı kullanan sürücüler araçlarında mutlaka zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmalılar” dedi.

Taşkın Öztürk, zaman zaman sürücülerden ”yolda mahsur kaldık” yönünde ihbarlar geldiğine dikkati çekerek, ”Şu anda yolda mahsur kalınacak herhangi bir durum söz konusu değil. Fakat çalışmalar nedeniyle zaman zaman trafiğin durdurulması gerekiyor. Bu durumda bazı vatandaşlarımız mahsur kaldıklarını düşünüyor. Ekiplerimiz vatandaşlarımızın ulaşımlarını en güvenli ve hızlı şekilde sağlamak için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar” diye konuştu.