Ejder Kapanı Almanya’da gösterimde

Başrollerini Uğur Yücel, Kenan İmirzalıoğlu, Berrak Tüzünataç, Nejat İşler ve Ceyda Düvenci'nin paylaştığı "Ejder Kapanı" filminin Almanya galası Köln kentindeki Cinedom sinemalarında yapıldı.

Son dönemin en iddialı yerli filmlerinden olan “Ejder Kapanı”nın galasında Kenan İmirzalıoğlu’na ulaşmak isteyen hayranları sinemada izdiham oluşturdu. Yoğun ilgi nedeniyle Cinedom’daki 7 salon birden “Ejder Kapanı” filmine ayrılırken oyuncuların bu ilgiden çok mutlu olduğu gözlendi.

Filmin sonunda düzenlenen basın toplantısında konuşan yönetmen Uğur Yücel, gördükleri ilgiden çok memnun kaldıklarını belirterek, “Ben çok duygulandım. Her şey çok sıcak geldi. Yolumuza devam ediyoruz, yeni filmler yapacağız. Filmlerle amacımız insanlara hoş vakit geçirirken bir de mesaj vermek. Umarım başarılı olmaya devam ederiz” dedi.

Yurt dışında yaşayan Türklerin sevgi ve coşkusunun her zaman çok farklı olduğunu ifade eden Yücel, sinemanın evrensel dili olduğunu ve film çekerken Türk ya da yabancı film diye düşünmediğini kaydetti.

İmirzalıoğlu’nun yakışıklı olmasından dolayı ömrünün sonuna kadar film çekebileceğini de söyleyen Yücel, “Kenan’ın yakışıklı olması kendisinin umurunda değil. Onun amacı fiziğinin içine oyunculuğu yerleştirmek. Ben de bunu takdirle karşılıyorum” diye konuştu.

Basın toplantısında söz alan İmirzalıoğlu da, zaman zaman gördüğü ilgiden yorulduğunu ifade etti.

İmirzalıoğlu, yine de yurtdışında böyle bir ilgi görmekten çok mutlu olduğunu belirterek, 2 yıl sonra bir komedi filminde oynamak istediğini kaydetti.