Ek ders ücretlerinin ödenmemesini protesto ettiler

Eğitim Sen Batman Şubesi, ek ders ücretlerinin ödenmemesini protesto etti.

Eğitim Sen Batman Şube Başkanı Aziz Aksin, yaptığı açıklamada, daha önce her ayın 1 ile 5’i arasında ödenen ek ders ücretlerinin, ayın 15’i olmasına rağmen hala ödenmediğine dikkati çekerek, bu durumun Milli Eğitim Bakanlığının alt yapısını hazırlamadan ek ders ve maaş ödemelerini merkezileştirmesinden kaynaklandığını ileri sürdü.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ek ders ve maaşların düzenli olarak ödenmesi konusunda bir birim oluşturulmasına rağmen, alt yapı eksikliğinden kaynaklı olarak sorunlar yaşandığına işaret eden Aksin, şunları kaydetti:

“Ek derslerin ödenmesi konusunda yaşanan eksikliklerin maaş ödemelerine de yansıması kaygısı herkeste hakimdir. Bu durumun bir an önce düzeltilerek, ek derslerin ödenmesi ve bir daha böyle bir problemin yaşanmaması için hassasiyet gösterilmesi konusunda ilgilileri sorumluluklarını yerine getirmeye çağırıyoruz. Sözleşmeli ve ek dersli öğretmenlerin maaşlarının ödenmesinde yaşanan sıkıntılar hala devam etmektedir. Maaşların ödenmemesi aynı zamanda bu alanda çalışan öğretmenlerin de mağdur olmalarına neden olmaktadır. Bu konuda daha önce defalarca yaptığımız girişimler sonucunda ‘bir daha yaşanmayacak’ taahhütleri verilmesine rağmen, hala sözleşmeli ve ek ders ücretli öğretmenlerin maaşlarının düzenli olarak ödenmemesi bizde ciddi kaygılar uyandırmıştır.”