Ekiplere evrak göstermeyip alkometreyi üflemeyen sürücü gözaltına alındı

Ankara'da alkollü olduğu gözlenen bir sürücü, trafik uygulaması yapan polisleri görür görmez otomobilini cadde kenarına park etti.

Edinilen bilgiye göre, Çankaya Uğur Mumcu Caddesi üzerinde aracını kullanan ve alkollü olduğu gözlenen bir sürücü, cadde üzerinde alkol uygulaması yapan trafik polislerini görünce, kullandığı aracı cadde kenarına park etti. Trafik uygulama alanının içine otomobilini park eden sürücü, yanına gelen polis ekiplerine evraklarını vermedi. Aracının park halinde bulunduğunu öne süren şahıs, ekiplere ehliyet ve ruhsat göstermedi. Aracını park ettikten sonra kapılarını kilitleyen sürücü alkolmetreye de üflemedi. Alkollü olduğu gözlenen şahıs, bir ara polislerden kaçmak istediyse de başarılı olamadı.

Sarhoş olduğu gözlenen sürücü, polisin kendisinden evrakları istemesi üzerine “Niye vereyim ki? Ben arabamı parkettim” şeklinde cevap verdi. Şahıs, yol kenarında park halinde bulunan diğer araçları göstererek suçsuz olduğunu ispatlamaya çalıştı. Yoldan geçen arabaları gösteren şahıs, ekiplere, “Bu kadar araç var. Onları durdurmuyorsunuz beni durduruyorsunuz” diyerek tepki gösterdi.

Trafik ekipleri, kendilerine evrak göstermeyen ve alkolmetreye üflemeyen şahıs için asayişten ekip istedi. Olay yerine gelen asayiş şubesinden bir ekip, sürücüyü ekip otosuna bindirerek karakola götürdü. Şahsın kullandığı araç, olay yerine çağırılan çekici ile çekildi.