Ekmekten kazanilan bonus puanla hediye dagitilacak

ISPARTA - Isparta'da, bir ekmek firini ilk kez tüketiciye bonus puanlar verecek. Vatandaslara birer tane Hediye Clup Card dagitilarak, birikecek puanlar karsiliginda her ay çekilis sonunda tatil, uçak bileti gibi hediyeler sahiplerini bulacak.

Yurt disinda yillarca ekmek sektöründe çalisan Hediye Unlari Halkla Iliskiler Müdürü Ugur Büyükçulcu, daha önce uyguladiklari kampanyanin bir benzerini Isparta’da hayata geçirecek. Çalistigi is yerinde 6 gün alisveris yapanlara bir gün bedava ürün dagittiklarini belirten Büyükçulçu, Isparta’da Hediye Clup Card ile promosyon dagitarak müsterilerinmemnuniyetini artiracak.

Ekmeklere barkod koyacaklarini açiklayan Büyükçulcu, “Clup Card’lar ekmeklerdeki barkodlari okuyarak yapilan alisveriste kazanilan puanlari kaydedecek. Tabi ürün çesitlerine göre farkli puanlar verilecek. Bu arada bir müsteri veri tabani da olusacak. E-mail yoluyla müsterilere anketler yapacagiz, sikayet ve dileklerini ögrenecegiz. Su ana kadar 2 bine yakin form dolduruldu.” diyor.

Büyükçulcu, her ay yapilacak olan çekilisle müsterilere çesitli hediyeler dagitacaklarini söylerken, hediyelerin uçak bileti, tatil gibi farkli sekillerde de olabilecegini aktariyor. Simdilik kart için basvurulari almaya basladiklarini belirten Büyükçulcu, basvuru bilgilerini kartlara yükleyerek müsterileri için ayri ayri hazirlanan kartlari sahiplerine vereceklerini belirtiyor.

Üretimde kesinlikle katki maddesi kullanilmadigini vurgulayan Degirmenci Ekmek Firini Isletme Müdürü Ziraat Mühendisi Mehmet Dispinar ise, kendi unlariyla imalat yaptiklari için ekmeklerin güvenle tüketilebilecegine isaret etti. Hijyene son derece önem verdiklerini aktaran Dispinar, kaliteli ve markali ürünler kullanarak HACCP kurallarini simdiden uygulamaya koyduklarini kaydediyor.

Hediye Clup Card uygulamasi henüz baslamamasina ragmen vatandaslardan büyük ilgi görüyor. Degirmenci Ekmek Firini’nin Hediye Clup Card kampanyasina katilan Mehmet Mercan adli müsteri, hemen bir form doldurup basvuru yaptigini söyledi. Yillardir güvenle alisveris yaptiklari firindan böyle bir kampanyayi baslatmasindan memnun olduklarini anlatan Mercan, kampanyanin kendisini memnun ettigini bildirdi. Mercan, e-mail yoluyla bir ekmek firinindan dilek, sikayet ve yeni uygulamalarla ilgili bilgi edinmenin yaninda müsteri memnuniyeti için görüs alinmasini çok olumlu karsiladi.

Uzun yillardir Isparta’da yasadigini belirten Ramazan Çetin, yedigi ekmege çok dikkat ettigini, rahatsizligi nedeniyle tuzsuz ekmek tüketebildigini aktariyor. Çetin, “Hediye Clup Card’i duyunca sevindim. Esnafin müsterileri düsünmesi güzel.” diyor.