‘Ekonomiye katkı sağlayacak sivil toplum kuruluşu olacağız’

Bayburt Sanayici ve İşadamları Derneği (BAYSİAD) Başkanı Yaşar Akaslan, 8-9 Mayıs tarihlerinde yapılacak Türkiye-Afrika Dış Ticaret Köprüsü organizasyonunda somut adımlar atma hazırlığında olduklarını söyledi.

Türkiye’nin ve Afrika’nın çeşitli ülkelerinden 2 bin 500’ü aşkın işadamının katılması beklenen etkinlikte, BAYSİAD olarak somut adımlar atma hazırlığında olduğunu söyleyen Dernek Başkanı Yaşar Akaslan, “Bayburtlu işadamlarının derneğimize üye olup ekonomide sürdürülebilir büyüme projeleri ile bu toplantıya katılmalarını sağlamak için çalışmalarımızı hızlandırmış bulunuyoruz. Bayburt Valiliği’nin hazırlamış olduğu projelerden en az bir tanesinin hayata geçirilebilmesi için üyeler arasında mutabakat sağladık. Klasik dernekçilik yerine Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak bir sivil toplum kuruluşu olacağız. Ticaretle uğraşan Bayburtlu işadamlarının önünü açmak için bütün gücümüzü harcayacağız” şeklinde konuştu.

Akaslan, derneğin kuruluşundan bugüne “Etkili Aile İçi İletişim Teknikleri, Postmodern Yönetim Teknikleri, Downsizing Stratejileri, Bayburtlu İşadamları için Şam gezisi organizasyonu, “Hz. Peygamber ve Hijyen Konferansı” isimli seminerler ve etkinliklerle üyelerini ve Bayburtlu vatandaşları bilgilendirdiklerini sözlerine ekledi.