Ekrem Dumanlı’nın annesi son yolculuğuna uğurlandı

Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı'nın annesi Makbule Dumanlı(68) Yozgat'ta defnedildi.

Dün hayatını kaybeden Makbule Dumanlı Yozgat'ta düzenlenen cenaze merasiminin ardından toprağa verildi. Yozgat Devlet Hastanesi'ne kol ağrısı şikayeti ile giden Makbule Dumanlı'nın, burada yapılan tahlil ve tetkikleri sonucu kalp yetmezliği, beyin damarlarında tıkanma, böbrek yetmezliği ve kansızlık teşhisi konuldu. Yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edilen Makbule Dumanlı, Kırıkkale yakınlarında hayatını kaybetti.

Dumanlı'nın cenazesi Kırıkkale Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla dün gece Yozgat'a getirildi. Sabah hastane morgundan alınan Makbule Dumanlı'nın cenazesi Yozgat Çapanoğlu Büyük Camii'nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazından sonra Sarıtopraklık aile kabristanında defnedildi. Annesinin vefatı nedeniyle büyük üzüntü yaşayan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve babası Ethem Dumanlı, taziye ve başsağlığı mesajlarını kabul etti.

Makbule Dumanlı'nın cenazesine Yozgat Valisi Amir Çiçek, Belediye Başkanı Yusuf Başer, Zaman Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Akbulut, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Harun Tokak, Eğitim camiası yöneticileri, Zaman Gazetesi, Samanyolu Televizyonu, Aksiyon Dergisi ve Cihan Haber Ajansı çalışanları, sevenleri yakınları ve çok sayıda Yozgatlı katıldı.