Ekşi’nin cesedi bulundu

Rize'nin İkizdere ilçesinde sel sularına kapılan İbrahim Ekşi'nin cesedi bulundu.

İkizdere Kaymakamı Alper Balcı, yapılan aramaların ardından bugün akşam saatlerinde Ekşi’nin cesedinin Dereköy mevkiinde dere içerisinde bulunduğunu söyledi. Balcı, “Erzurum ve Rize Sivil Savunma ekipleri ile Jandarma ve vatandaşlar 2 gündür arama çalışmalarını yürütüyordu. Yapılan aramalar sonucunda, bugün akşama doğru vatandaşımızın cesedi dere içerisinde bulundu.” dedi.

Ekşi’nin cesedinin dereye düştüğü belirtilen yardan yaklaşık 50 metre aşağıda bir taşın altında bulunduğu bildirildi. Ekşi’nin naaşının kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderileceği öğrenildi.

İkizdere ilçesi Yağcılar Köyü’nde oturan İbrahim Ekşi, evli ve 3 çocuk babasıydı. Ekşi, geçtiğimiz Cumartesi günü balık tutmak için gittiği derede karşıdan karşıya geçmeye çalışırken sağanak yağışın etkisiyle kabaran dereye düşmüş ve sel sularına kapılarak kaybolmuştu. Geçimini işçilik yaparak sağladığı bildirilen Ekşi’nin, bir dönem İsrail’de de inşaatlarda çalıştığı ve yaklaşık 7 ay önce memleketine döndüğü belirtildi.