El öpmeye gelen damadını öldürdü

Süleyman Özkan, iki yıl önce kızını kaçırarak birlikte yaşayan, Kurban Bayramı'nın ilk günü de elini öpüp, barışmak için evine gelen damadı Osman Çağlı'yı tabancayla öldürdü.

Hatay’a bağlı Kırıkhan İlçesi’nde oturan emekli işçi Süleyman Özkan’ın kızı 23 yaşındaki Gülay Özkan, iki yıl önce ailesinin karşı çıkmasına rağmen anlaşarak Osman Çağlı ile Gaziantep’e kaçtı. Çift, aralarında düğün yaptı, ancak nikah kıymadı. Kızının kaçmasını ve nikahsız yaşamasını hazmedemeyen Süleyman Özkan da iddiaya göre, çevresindekilerin sözlerinden bunalıp, evini Gaziantep’e taşıdı.
Bir fabrikada işçi olarak çalışan Osman Çağlı, dün bayram nedeniyle barışmak için, eşi Gülay ve 1 yaşındaki çocukları ile kayınpederi Süleyman Özkan’ın 75’inci Yıl Mahallesi’ndeki evine gitti. Kızını kaçıran damadını karşısında görünce şoka giren Süleyman Özkan, bir süre kızı ve damadıyla tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Çağlı dışarı çıkarken, eşi ve çocuğu evde kaldı. Kızı ve torununu evin bir odasına gönderen Süleyman Özkan, ruhsatsız tabancasını alarak dışarıya çıkan damadını kovaladı. Sokak ortasında 2 el ateş ettiği damadını yaralayan Süleyman Özkan, yaralıyı almak için gelen 112 sağlık ekiplerine, “Onu ben vurdum, kaçmıyorum, buradayım. Namusumu temizledim” dedi. Ağır yaralanan Çağlı, ambulansla götürüldüğü Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde çabalara rağmen kurtarılamadı.
Sağlık görevlilerinin durumu bildirdiği polis, Özkan’ı gözaltına aldı. Sorgulamasından sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Süleyman Özkan, “Namus yüzünden öldürdüm. O adam kızımı kaçırdı. Sokağa çıkamaz olmuştum. Namusumu temizledim” dedi.