Elazığ depreminde mucize gibi kurtuluş!

Depremde, annesi ve anneannesinin arasından sağ çıkartılan 15 günlük kız bebeğe akrabaları bakıyor.

Annesi vefat eden minik çocuğu, kurulan çadırda, bebeğin babasının akrabası Güler Yüksel emziriyor. Bebeğin ‘mucize’ denilecek bir şekilde kurtulduğunu anlatan Güler Yüksel, misafir olarak geldiği köyde yeğenine baktığını anlattı. Yüksel, doktorların tavsiyesi doğrultusunda süte devam edeceklerini ya da mamaya geçeceklerini kaydetti. Güler Yüksel, şöyle dedi:

“Deprem oldu biz dışarı çıktık. Evimiz yıkılmıştı zaten. Ama biz kurtulmuştuk. Doğru amcamların evine koştuk. Evleri dümdüz olmuştu. Amcam ayrı yerde yatıyordu. Yengem, halam, çocuğun ninesi ve çocuk ayrı yerdeydi. Amcam bulunduğu yerde vefat etmişti. Sonra diğerlerine koştuk. Önce bebeğin halasını bulduk. Halasının başını çıkardık. Halası yaşıyordu. Sonra diğerlerine koştuk. Onları bulamadık. Biraz uğraştık. Çocuğun ağlamasıyla onları bulduk. Halasıyla birlikte bunu çıkardık. Diğerlerini kaybettik. Sadece bu çocuk yaşıyordu. Herkes oradaydı. Tüm akrabalar oradaydı. Bebek 15 günlük. Annesi daha 1 yıllık gelin. 20 yaşındaydı. Bundan sonra halası ve babası bakacak. Biz bakacağız. Annesi ile babaannesinin ortasında bulundu. Buna hiç bir şey olmamıştı. Ama ikisi ölmüştü. Şu anda halamın kızı emziriyor. Onun da bebeği var. Ama o misafir gidecek. İki gün sonra gidecek. Doktor ne önerirse onu alıp besleyeceğiz.”

Elazığ’ın Karakoçan ilçesine bağlı Okçular köyünde, facianın ardından yapılan çalışmada Helen Yüksel isimli 15 günlük kız bebek, cesetlerin arasından sağ olarak kurtarılmıştı.