Elazığ’da 14 kişi BBP’ye katıldı

Elazığ'da da 14 kişi Büyük Birlik Partisi(BBP)'ne katıldı.

Parti binasında düzenlenen törende konuşan BBP Elazığ İl Başkanı Selami Ekici, Büyük Birlik Partisini Türkiye’nin tek denenmemiş siyasi hareketi olduğunu vurgulayarak, “Siyasi tutumu ve davranışları ile partimiz milletimizin gönlünde taht kurmasına rağmen, sandığa bir türlü yansımamıştır.” dedi.

2007 Kasım ayında yapılacak seçimlerde BBP ‘Gönülden sandığa’ sloganıyla iktidar olarak çıkacaklarını alatan Ekici, “Genel Merkezden olmak üzere Anadolu’dan da insanlar partimize akın akın katılmakta. Çünkü BBP millet için icazetsiz siyaset yapan tek parti konumundadır.” şeklinde konuştu.

Kendilerinin sivri sineklerle değil de bataklıkla savaştıklarını vurgulayan Selami Ekici, “Biz müslümanız ve Türküz. Biz birileri gibi çıkıp biz Ermeniyiz, biz kürdüz gibi Türkiye’yi bölüp parçalamaya çalışanların karşısındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Gün büyük birlik günüdür.” dedi.

Büyük Birlik Partisi’nde siyaset yapmanın zor olduğunu anlatan Ekici, partilerine çeşitli siyasi partilerden katılım olduğunu vurgulayarak, ucuz siyasetten kaçındıkların sözlerine ekledi.

Urfa Genç Girişimciler eski başkanı Muhammet Taş ise, ülkede kaos ortamı oluşturmak isteyenlere karşı BBP çatısı altında mücadele edeceklerini belirterek, “Bundan sonra Elazığ’da BBP çatısı altında siyasetin ön saflarında yer alarak, bu davayı sürdüreceyiz.” dedi.

Çatalçeşme eski muhtarı Hasan Başkaya da bu zamana kadar bütün partileri denediklerini vurgulayarak, “Desteklediğimiz partiler söz verip sözün de durmadı. Ben buraya gelip gittiğimde konuşmalarında Bütün halkı kucaklayıp destekleyecek şekilde anlayışta olduklarını gördüm. Bu nedenle BBP’ye katılmaya karar verdik.” şeklinde konuştu.