Elazığ’daki otobüs kazasında 23’ü ağır olmak üzere 29 kişi yaralandı

Elazığ'da meydana gelen kazada 23'ü ağır olmak üzere toplam 29 kişi yaralandı. Bursa'dan Van'a gitmekte olan Vangölü Turizm'e ait 34 ZN 3010 plakalı yolcu otobüsünün kaza yapması sonucu çok sayıda kişi yaralandı.

Bursa’dan Van’a gitmekte olan Van Gölü Turizm’e ait otobüs, yolcuların anlattığına göre aşırı süratten dolayı Elazığ -Malatya karayolunun 40. kilometresinde devrildi.

Devrilen otobüste ölen olmazken yaralanan 29 kişi Elazığ hastanelerinde tedavi altına alındı. Ağır yaralılardan 23 kişiden 6’sı Fırat Üniversitesi Fırat Tıp Merkezi’nde, 9’u Harput Devlet Hastanesi’nde ve 8 kişi ise Elazığ Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Yaralıların durumunun genelde iyi olduğu belirtilirken Fırat Tıp Merkezi’nde bulunan bir kişinin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Ayrıca otobüste bulunan diğer yanralılar ise ayakta devlet hastanesinde tedavi edildi.

Kazada yaralananların isimleri şöyle: Kadir ve Saniye Aktaş, Emrah Çermiç, Makbule Yılmaz, Murat Bingöl, Ramazan Küçükçelik, Mehmet Güler, Bülent Antika, Selahattin Güleryüz, Ferit Yurdeşçen, Atıf Demirtaş, Ali Cantetik, Kaya Çinicioğlu, Hüseyin Karakuş, Cemil ve Saniye Ayten, İsmail Ölçüm, Muhtesim Yılmaz, Abdurrahim Yılmaz ve Ramazan Ege.