Elazığ’da 54 artçı sarsıntı meydana geldi

Elazığ’da artçı sarsıntılar devam ediyor. Elazığ’ın Sivrice İlçesi’nde meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından 54 artçı sarsıntı meydana geldi.

Büyüklükleri 2.7 ile 3.5 arasında değişen 54 tane sarsıntı tespit edildiği bilgisini veren Elazığ Sivil Savunma Müdürü Celal Cihan, “Elazığ’da meydana gelen depremden sonra ikinci büyük depreme kadar 52 artçı sarsıntı yaşandı. 5.9 büyüklüyündeki sarsıntının ardından ise şu ana kadar 54 adet artçı sarsıntı yaşadık. Yani iki depremde 100’den fazla sarsıntı yaşadı.” dedi.

Halkın üzerinde deprem korkusunun devam ettiğini anlatan Celal Cihan, başta okullar olmak üzere çeşitli kurumlarda deprem konusunda bilgilendirmede bulunacaklarını söyledi. Mahalle muhtarlarını da olası depremlerde ne yapmaları konusunda bilgilendireceklerini anlatan Cihan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Toplam 52 kişilik müdürlügümüze bağlı ekibimizle birlikte kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan elemanlar hazır halde bekletilmekte. Yine sivil savunma mükelleflerimizde bilgilendirme başta olmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.” diye konuştu.

Vali Muammer Muşmal tarafından kendi müdürlüklerine tahsis edilmek üzere Özel idare giriş binasını verileceğini anlatan Celal Cihan, burada Afet yönetim merkezi kuracaklarını dile getirdi.