Elbistan’da özel harekatlı uyuşturucu operasyonu

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde küçük yaştaki çocuklara uyuşturucu satan 8 kişi 6 aylık bir takibin sonucunda tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde küçük yaştaki çocuklara uyuşturucu satan 8 kişi 6 aylık bir takibin sonucunda tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Elbistan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlileri tarafından ilçe merkezinde özellikle okullarda öğrencilerin takıldığı bir kafede hap ve esrar satıldığı bilgisini alması üzerine yaklaşık 6 aylık bir takip başlattı. Uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edilen 10 kişinin yakalanması için 13 Kasım günü yapılan Özel Harekat polislerinin de katıldığı operasyon sonunda 8 kişi çıkarıldıkları Elbistan Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyon çerçevesinde 2 kilogram 35 gram kubar esrar maddesi, 3 paket halinde 11 gram bonzai uyuşturucu madde, 105 adet ectasy hap, 14 gram Hint keneviri tohumu ile karıştırılmış esrar maddesi, 1 adet esrar içiminde kullanılan kova tabir edilen düzenek, 1 adet hassas terazi ele geçirildi. Polis iki kişinin daha yakalanması için geniş kapsamlı araştırma yapıyor.

KAÇAK AKARYAKIT ELE GEÇİRİLDİ

Öte yandan İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği tarafından yapılan çalışmalar sırasında şüphe üzerine durdurulan bir kamyonette bin 100 litre kaçak akaryakıt bulundu. Kaçak yakıt bulunan bir kişiye yasal işlem yapıldı.