Elektrige zam yapilmayacak

ISTANBUL - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakani Hilmi Güler, diger enerji kaynaklarina agirlik verildigi sürece elektrige zam yapmamayi düsündüklerine söyledi.

“Diger kaynaklara agirlik verdigimiz sürece elektrikte çok etkin sekilde önemli katkilarda bulunuyoruz. Ve ayni zamanda kayip kaçakla çok ciddi bir mücadelemiz var. Buradan kazançlarimizi da ayrica elektrik fiyatlarina olumlu olarak yansitiyoruz. Aslinda ufak da olsa bir enflasyon var. Biz buna ragmen 3 yildir elektrige zam yapmadik. Bunu yapmamamizin sebebi de hem sanayicimize hem halkimiza, ihracatçimiza hatta turizmimize olumlu katkida bulunmak. Bunun ayni zamanda TEFE ve TÜFE üzerine de çok olumlu katkilari var. Diger kaynaklara agirlik verdigimiz sürece bu noktada elektirige zam yapmamaya gayret ediyoruz.”

Yildönümü törenin ardindan Tel Aviv’de yapilacak su konulu bir konferansa katilacagini da anlatan Bakan Güler, Ortadogu’daki baris sürecine Türkiye’nin etkili olarak katildigini tekrarlayarak, “Bu bakimdan Türkiye’nin Ortadogu iliskilerinde Israil önemli bir yer tutmaktadir. Israil Basbakani Arial Saron, Disisleri Bakani Silvan Salom, Filistin Devlet Baskani Mahmut Abbas’in da istirak edecegi toplantiya komsu ülkelerden bakan ve temsilciler de katilacak” dedi.