Elita Gıda Adana’nın en hızlı büyüyen şirketi oldu

Sunar Grup şirketlerinden Elita Gıda, Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi listesinde 42. sırada yeraldı.

Sunar Grup şirketlerinden Elita Gıda, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi listesinde 42. sırada yeraldı. Adana’nın en hızlı büyüyen şirketi unvanını alın Elita Gıda, bu başarısıyla Adana’dan listeye girebilen tek gıda firması oldu.

AllWorld Network ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) öncülüğünde ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nin (TEPAV) Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerine küresel ölçekte dikkat çekmek için yürütülen “Türkiye 100 Projesi” çalışmasının sonuçları açıklandı.

Sonuçlara göre Sunar Grup şirketlerinden Elita Gıda, Adana’dan 3 firmanın girdiği Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi listesinde 42. sırada yer aldı. Çukurova’nın lider yağ markası olduğunu bu liste yoluyla bir kez daha tescilleyen Sunar Grup, 2010-2012 dönemi arasında gerçekleştirdiği yüzde 202’lik büyüme oranıyla listeye girip kazananlar arasında yer aldı.

Sunar Grup Koordinatörü Erol Çomu, 5. İzmir İktisat Kongresi’nde Sunar Grup adına aldığı ‘Türkiye 100 Projesi Ödülü’nü, Elita Gıda Genel Müdürü İbrahim Ethem Can ile birlikte Sunar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Çomu’ya takdim etti. Ödülün takdimi esnasında Nuri Çomu, “Grup şirketlerinden Elita Gıda’nın kısa sürede gösterdiği bu büyüme bizi oldukça sevindirdi. Sunar Grup’un büyüyerek ülkemize katma değer sağlaması için sergilediğiniz çaba sebebiyle sizlere teşekkür ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.