Emekli başkomiser cinayeti çözüldü

Kartal'da, 4 ay önce emekli başkomiser Osman Aşkın'ın (56) öldürülmesi olayına karıştıkları iddiasıyla 3 kişi gözaltına alındı. Aşkın'ı öldürdüğü ileri sürülen Engin T. ise polis taraftan aranıyor.

Edinilen bilgiye göre, Kartal’da kuyumcu dükkanı işleten emekli boşkamiser Osman Aşkın’ın yanına gelen Engin T. (27) ve Güney K. (25) isimli iki kişi geldi. Engin T. ile Osman Aşkın kısa bir süre tartıştıktan sonra sinirlerine hakim olamayan T., Aşkın’ı öldürdükten sonra olay yerinden kiralık bir otomobille uzaklaştı. Polis ekipleri, 4 aydır sürdürdükleri araştırmalar sonucunda kiralık otomobilin nereden kiralandığını ve kimlerin kiraladığını buldu. Emniyet güçleri, cinayeti işlediği sanılan Engin T.’yi yakalamak için zanlının kız arkadaşı Hande Akgün ile irtibata geçti. Ancak T., kız arkadaşının yanına gelmeyince cinayet işlendikten sonra olay yerinden uzaklaşmak için aracı kiralayanlardan Güney K.’nın evine baskın düzenlendi. Polis ekipleri, Güney K. ile birlikte kiralık otomobili teslim eden Ersin T.’yi (36) gözaltına aldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen zanlılardan Güney K., cinayeti Ersin T.’nin işlediğini, silahı ise denize attığını itiraf etti. Ersin T. ise olayla bir ilgisinin olmadığı, ancak kiralık otomobili kiralanan yere kendisinin teslim ettiğini söyledi.

Zanlılar ifadeleri alındıktan sonra Kartal Adliyesi’ne sevk edilirken, polis cinayeti işlediği savunulan Engin T.’yi yakalamak için çalışmalarını yoğunlaştırdı.