Emeklilerin maaşı maliyenin elverdiği ölçüde iyileştiriliyor

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, emekli maaşlarının düşüklüğünden yakınılması üzerine, "Maliye politikaları elverdiği ölçüde maaşlarda artış yapılabiliyor." dedi.

Bir vatandaşın emekli maaşlarının yetersizliğinden söz etmesi üzerine Özçelik, AK Parti’nin iktidara geldiğinde ilk iş olarak emeklinin durumunu iyileştirdiğini söyledi. Maliye politikalarının elverdiği ölçüde maaşları iyileştirmeye çalıştıklarını ve mali durumun düzelmesi halinde elde edilecek gelirin eşit olarak dar gelirli vatandaşlara yansıyacağını söyleyen Özçelik, “Sosyal güvenlik kurumlarında uygulanan yanlış politikalar sonucunda 39 yaşında çalışanlar emekli edilmiş. 72.5 milyonluk ülkemizde sosyal güvenlik kurumlarına kayıtlı 80 milyon vatandaşımız var.” diye konuştu.

Özçelik, sosyal güvenlik kurumlarının son 15 yıldaki görev zararlarının 350 milyar dolar olduğunu, bunun da emeklilere yansıdığını söyledi. Özçelik, bütün alanda olduğu gibi sosyal güvenlik kurumlarındaki kara delikleri de kapatacaklarını aktararak, maaş artışlarının enflasyonun üzerinde olduğunu söyledi.