Kuşçu kazdı Cücü gömdü

Deli Yürek'teki Kuşçu karakterini oynayan Emin Gürsoy ile Geniş Aile'nin senaristi Cüneyt İnay, Haber Aktüel'e konuk oldu.

Seneler önce izlediğimiz Deli Yürek filminin akil adamı, Miroğlu’nun akıl hocası Kuşçu ve şimdilerin Hicabi Makasçı’sı Emin Gürsoy ve senelerce reyting sıralamalarının zirvelerinde dolaşan Geniş Aile’nin senaristi Cüneyt İnay, nam-ı diğer Cücü, Haber Aktüel’den Muaz Kalaycı‘nın konuğu oldu.

İstanbul’daki Fenerbahçe Parkı’nda açık havada yapılan röportajda oldukça keyifli anlar yaşandı. Cüneyt İnay’ın tabiriyle Kuşçu kazdı, Cücü gömdü.

Muaz Kalaycı’nın sorularını yanıtlayan Gürsoy ve İnay ikilisi, günlük hayatta da birbirine yakın iyi birer dost. Haber Aktüel’in röportajında bir araya gelen sanat dünyasının bu iki önemli ismi, röportaj boyunca samimi cevaplar verdi.

KONUKLAR EMİN GÜRSOY VE CÜNEYT İNAY OLUNCA KAHKAHA EKSİK OLMADI

Röportajda aksilikler de yok değildi. Kadıköy Belediyesi’nin vincinden tutunda, İstanbul Emniyeti’nin helikopterine kadar bazı dış faktörler röportajı etkilese de, konuklar Emin Gürsoy ve Cüneyt İnay olunca bu olumsuzluklar eğlenceye dönüştü.

EGELİ EMİN GÜRSOY…

Genellikle “Egeli” karakterleri canlandıran, kendisi de bir Egeli olan Emin Gürsoy, yıllarca eğitim aldığını, dilini düzelttiğini ama karşısına çıkan işlerin genellikle Ege işlerinden olduğu söylüyor.

KUŞÇU OLMAK GÜZEL, AMA BAŞKA ROLLERDE DE OYNADIM…

Ünlü oyuncu Gürsoy, “Kuşçu” rolünün üzerine yapıştığını ama bu güzel karakteri canlandırmanın da kendisini mutlu ettiğini anlatıyor. “Kuşçu”nun dışında başka karakterleri de canlandırdığını hatırlatan Gürsoy, o rollerle de anılmak istediğinin altını çiziyor.

GENİŞ AİLE’NİN İKİNCİ FİLMİ GELİYOR: HER TÜRLÜ

Reyting rekorları kıran Geniş Aile dizisinin ve yaklaşık 1 milyon izlenen Geniş Aile: Yapıştır filminin senaristi Cüneyt İnay, konuk olduğu programda yeni filmin müjdesini verdi. “Geniş Aile: Her Türlü” filminin senaryosunu yazmaya başladığını söyleyen İnay, filmde Haber Aktüel Genel Yayın Yönetmeni Muaz Kalaycı’nın da rol alacağını esprili bir dille açıkladı.

DİZİ SÜRELERİ KISALMALI

Dizi sürelerinin uzunluğundan dert yakınan Emin Gürsoy ve Cüneyt İnay, sürelerin kısalması gerektiğini düşünüyor. Daha kontrollü ve dişe dokunur şeyler yapmak için televizyon filmlerinin yapılması gerektiğini düşünen Gürsoy, tek bölümlük TV filmlerinn gerekliliğinden bahsediyor.

Cüneyt İnay ise sektörde çalışan herkesin aynı şeyden dert yakındığını söylüyor. Reyting yarışlarının dizi sürelerini uzattığına işaret eden İnay, sektörün dizi süreleri yüzünden kan kaybettiğini kaydediyor.

Emin Gürsoy ile Cüneyt İnay’ın konuk olduğu bu keyifli programı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz…