Emin Şirin ortaya şok bir iddia attı

Genç Parti (GP) Genel Başkan Yardımcısı Emin Şirin, ''İstanbul'daki sermaye çevreleriyle büyük bir basın grubu, CHP-AKP koalisyonunu hazırlamaya çalışıyor'' dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Balıkesir’de bulunan Şirin, düzenlediği basın toplantısında, partisinin ”baraj sorunu” yaşamadığını, ”AK Parti ve CHP’nin ardından üçüncü sırada yer aldığını” söyledi.

”İstanbul’daki sermaye çevreleriyle büyük bir basın grubu, CHP-AKP koalisyonunu hazırlamaya çalışıyor” görüşünü dile getiren Şirin, ”Halk bu oyunu, 12 gün sonra yapılacak seçimde bozacaktır” diye konuştu.

Şirin, GP Genel Başkanı Cem Uzan’ın, İsviçre bankalarında hesabı olduğu yönündeki haberlerin ”gerçeği yansıtmadığını” ifade ederek, şunları kaydetti:

”Burada, siyasi linç ve şantajın bir örneğini görüyoruz. İmar Bankası’nın devlete 5.8 milyar dolar borcu vardı. Bu borca karşılık, 9 milyar dolar civarında para tahsil edildi. Cem Uzan’ın da İmar Bankasıyla ilgili en ufak alakası yok. Buna rağmen hala bir siyasi linç devam ediyorsa, bunun da takdirini heralde seçmen yapacaktır.”