Emine Erdoğan paniğe neden oldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Esenler'de katıldığı bir açılış programı sırasında asansörde mahsur kaldığının zannedilmesi panik yaşanmasına neden oldu.

Asansörün giriş katta bulunan kapısı önünde bekleyen korumalar, asansörün kapılarını açmaya çalıştı. Yaşanan panik, Erdoğan’ın alt kattan giriş katına çıktığının görülmesiyle sona erdi.

Emine Erdoğan, Esenler’de daha önce Başbakan Erdoğan tarafından açılışı yapılan Esenler Toplumsal Gelişim Merkezi’nde (ESTOGEM) düzenlenen ve geliri, engelli çocukların bakımında kullanılmak üzere hazırlanan kermese katıldı. Programda yaptığı konuşmanın ardından ESTOGEM binasındaki kermesi açan Emine Erdoğan, bir süre bina içinde gezerek yetkililerden çocuklar ve rehabilitasyon merkezi hakkında bilgi aldı. Dört katlı binanın katlarını Kadın ve Aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile birlikte gezen Erdoğan, binadan ayrılmak için 4. kattaki asansöre bindi. Bu sırada korumalar da güvenlik amacıyla merdivenlerden inerek giriş katıldaki asansör çıkışı önünde beklemeye başladı. Bir süre sonra asansörün normalden uzun süre giriş katına gelmediğinin farkedilmesi üzerine korumalar panik yaşadı. Asansörün kapılarını açmaya çalışan korumalar yaklaşık 1 dakika boyunca asansör önünde Emine Erdoğan’a ulaşmak için bekledi.

Bir süre sonra Emine Erdoğan ve beraberindekiler bodrum katına inen asansörden inerek giriş katına çıktı. Erdoğan’ı gören korumalar rahat bir nefes alırken, Erdoğan çıkışta vatandaşlarla sohbet etti. Emine Erdoğan ve beraberindekiler açılışın ardından rehabilitasyon merkezinden ayrıldı.