‘Emine Erdoğan’a söz verdim polis olacağım’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın, Haydi Kızlar Okula kampanyası çerçevesinde eğitime kazandırdığı İzmirli 13 yaşındaki Rabia Bayık, karnesini alarak 2. sınıfa geçti.

Okula gittiği ve okuma yazma öğrendiği için ayrıca mutlu olduğunu ifade eden Rabia Bayık, “Okula gönderdikleri için hayatım değişti. Geleceğimi kurtardılar. Çok çok teşekkür ederim. Polis olabilmek için okumam ve eğitimi yarıda bırakmamam lazım. Haydi kızlar okula kampanyası kapsamında da ailelerin kızlarla erkekler arasında ayrım yapmamalarını istiyorum. Kimileri kızlarını kimileride erkekleri okula göndermiyor, ama bu haksızlık. Her iki çocuğunda gönderilmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Karnesiyle objektiflere poz veren Rabia, gelecekten umutlu olduğunu söyledi.

Rabia Bayık ve okula gidemeyen diğer 6 kız öğrencinin tespit edilmesi için öğretmenlerden üçerli olmak üzere 13 grup kurduklarını ifade eden Batıçim İlköğretim Okul Müdürü Hikmet Özay, her grubun yedi mahalleyi taradığını ve 7 kız öğrenci belirlediklerini söyledi. Emine Erdoğan’ın üç öğrencinin ailesini ikna ettiğini ve bu öğrencileri eğitime kazandırdığını kaydeden Özay, iki öğrencinin kayıtlarını Karşıyaka’ya aldırdıklarını, diğerlerinin ise öğrenime devam ettiğini belirtti.