Emine Nakıboğlu Koleji’nde İngilizce uygulamalı öğretiliyor

Yoğunlaştırılmış İngilizce eğitim programının uygulandığı Özel Emine Nakıboğlu Koleji'nde İngilizce, sadece ders olarak değil günlük yaşamın bir parçası haline getiriliyor.

Yoğunlaştırılmış İngilizce eğitim programının uygulandığı Özel Emine Nakıboğlu Koleji’nde İngilizce, sadece ders olarak değil günlük yaşamın bir parçası haline getiriliyor.

Gaziantep’te Güney Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Emine Nakıboğlu Koleji’nde ‘English Zone-İngilizce Alanı’ uygulamasıyla öğrenciler, özel olarak hazırlanmış odalarda etkili ve eğlenceli bir şekilde İngilizce öğreniyor. Uygulama sırasında sınıflar üçe bölünerek 8’er kişilik gruplar halinde English Zone’lara gidiyor ve burada öğretmenleriyle belli bir plan çerçevesinde İngilizce sohbet ediyorlar.

Normal sınıf ortamında öğrencilere sağlam bir İngilizce temeli verdiklerini söyleyen İngilizce Zümre Başkanı Murat Öz, “Öğrenciler, English Zone’da geçmişteki olumsuz İngilizce tecrübelerini geride bırakıyor. Burası sınıf ortamından tamamen farklı bir ortam. Öğrenciler burada yabancı dil korkularını atıyor.” dedi.

Öğretmenle öğrencinin aynı masada oturarak doğal sohbet ortamında İngilizce konuştuklarını dile getiren Öz, ezber bozan uygulamayla ilgili şu bilgileri verdi: “Öğrencilerimiz, burada psikolojik olarak İngilizceye hazır hale geliyor. Sınıf disiplini sorununun ortadan kalktığı bu ortamlarda, öğrencilerin dikkat derecesi ve süresi maksimum seviyede. Bu da normal sınıf ortamıyla karşılaştırıldığında öğrenme hızını ve verimliliğini ona katlıyor. English Zone’larda hatalara odaklanmak yerine öğrencileri daha fazla konuşmaya teşvik ediyoruz.”

Öğrencilerinin İngilizce’ye olan ilgisinden memnun olduğunu ifade eden English Zone öğretmeni Ronald Herman ise “Türkiye’ye ilk defa geldim. Bu sıra dışı uygulama ile öğrencilerin kısa sürede çok mesafe aldığını gördüm. Öğrencilerim öğrenmeye fazlasıyla açıklar.” diyerek, düşüncelerini paylaştı.