Emniyet amiri silahlı saldırıda öldü

Ankara'da emniyet amiri İbrahim Dündar uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

Olay yerinde ve ceset üzerinde incelemelerde bulunan uzmanlar Dündar’ın vücuduna 6 kurşun isabet ettiğini tespit etti. Bu arada emniyet amirinin ölü bulunduğu yerde polislerin yolu trafiğe kapatması üzerine kameralar önünde bir çok kaza meydana geldi.
Edinilen bilgilere göre; dün gece saatlerinde Oran semti Turan Güneş Bulvarı’nda yol kenarına park edilmiş halde duran 34 PB 1077 plakalı aracın içinde bir erkek cesedi olduğu ihbarı polisi harekete geçirdi.

Olay yerine giden polis ekipleri araç içinde hareketsiz halde duran şahsın silahla öldürülmüş olduğunu tespit etti. Öldürülen kişinin Çubuk İlçe Emniyet Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Emniyet Amiri İbrahim Dündar olduğunu öğrenen polis ekipleri hemen bir güvenlik çemberi oluşturarak bu sırada görüntü almak üzere gelen basın mensuplarını olay yerinden uzak tuttu.

Gerekli incelemelerin yapılması için yolun trafiğe kapandığı bir sırada kar yağışının da etkili olduğu yolda 06 GHF 46 plakalı araç kayarak, yolun açılmasını bekleyen diğer araçlara arkadan çarptı. Çarpma anı kameralar tarafından görüntülendi. Kazanın ardından aracı hasar gören bir sürücü, polis ekiplerinin böyle bir havada yolu trafiğe kapatmalarına sinirlendi ve “Sizin yaptığınız iş mi Allah aşkına” diyerek polise tepki göstedi.

Kaza yapan genç de olay yerinde hiçbir uyarı işaretinin olmayışından yakındı. Polisler ise gence arabasında zincir bulunmadığını hatırlattı. Biri basın aracı olmak üzere 4 aracın hasar gördüğü kazada hiç kimsenin yaralanmaması ise sürücüler için teselli oldu. Bu kazanın hemen ardından bir kamyonetin refüje çıkması olay yerindeki herkesi heyecanlandırdı. İkinci kaza da ucuz atlatıldı. Tekrar yola sokulan kamyonet yoluna devam etti. Çok geçmeden meydana gelen üçüncü kazada ise bir servis aracı yan yattı. Araçta bulunan 4 kişiden yaralanan olmadı. Bu araçtan çıkan vatandaşlar da yolların temizlenip tuzlanmamasına tepki gösterdi. Yan yatan minibüs düz çevrilerek yola devam edildi.

Polis ekipleri, ardarda meydana gelen 3 kazanın ardından yolu trafiğe açtı. Araç içerisinde bulunan ceset, savcılık incelemesinin tamamlanmasının ardından, herhangi bir açıklama yapılmadan ambulansla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.