Emniyet binası önünde vurularak öldürüldü

Eskişehir'de genç bir şahıs, emniyet binası önünde vurularak öldürüldü.

Alınan bilgiye göre, Ümit Tepe(24) adlı genç Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Aksu hizmet binası önünde bulunduğu sırada kendisini takip eden bir şahıs tarafından cadde ortasında vurularak öldürüldü. Dört el ateş ettikten sonra kaçmaya başlayan katil zanlısını, emniyet binası önünde nöbet tutan polis memurları ve çevredeki vatandaşlar kovalamaya başladı. Ancak ara sokaklara dalan şahıs izini kaybettirmeyi başardı.

Olay yerine çağrılan 112 ekibinin yaptığı kontrolle Tepe’nin hayatını kaybettiği anlaşıldı. Oğlunun vurulduğunu duyan ve olay yerine gelen annesi ise sinir krizi geçirdi. ‘Ben onsuz yapamam’ diyerek gözyaşlarını tutamayan acılı anneyi yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Polis ekiplerinin yaptığı incelemede dört adet boş kovan ve mermi çekirdeği tespit edildi. Kurşunlardan birinin Tepe’ye isabet ettiği belirlendi. Polis, emniyet binası önünde bulunan güvenlik kamerasının kaydettiği görüntüleri inceleyerek şüpheli davranışlar sergileyen iki şahsı tespit etti. Görgü tanıklarının da teşhis etmesi üzerine polis şüpheli şahısları arama çalışmalarına başladı. Tepe’nin geçtiğimiz günlerde katil zanlısının da aralarında bulunduğu bir kavgaya karıştığı ve bıçakla yaralandığı öğrenildi.