Emniyet gaspçılarla mücedelesini sürdürüyor

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kapkaç ve gaspçılara yönelik yapılan etkin çalışmalar kentte huzur ortamı oluşturdu.

İl merkezinde dün sabah meydana gelen kapkaç olayının polis telsizlerinden duyulmasıyla birlikte harekete geçen Tekirdağ Emniyeti’ne bağlı, Asayiş Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü, Hırsızlık Büro Amirliği ve Önleyici Hizmetler ekipleri yaptıklara çalışmalada olayın şüphelisi 2 kişiyi aramaya başladı.

Vatandaşın ihbar ve yardımı ile eşgalleri belirlenen şüphelilerin yakalanması için geniş çaplı arama başlatan Polis, şüphelilerin motorsikletle bir bayanın çantasını kapkaç yaparak çaldıklarını belirledi.

Arama çalışmaları devam ederken, Zafer Mahallesi üzerinde bir başka bayanın dövülmek suretiyle ve bıçakla tehdit edilerek çantasının gasp edildiği ihbarını alan Polis, şüphelileri kısa sürede yakaladı.

Yapılan incelemede yakalanan kişilerin her 2 olayın da suçlusu olduğu belirlendi. Polis tarafından bulunan motorsikletin de kapkaç yapmak amacıyla bir gece evvel aynı kişilerce çalındığı tespit edildi.

Zafer Mahallesi’nde meydana gelen olayın şüphelileri, mahallenin polis tarafından ablukaya alınması neticesinde kısa sürede yakalanırken mahalle sakinleri polis ekiplerine teşekkür etti.

T.S. (17) ve T.K. (20) isimli 2 şüphelinin aynı mahalle üzerinde, 6 yaşlı kadının boşluğundan faydalanarak çantalarını çaldıkları ortaya çıktı.

Yakalanan şüpheliler Tekirdağ Adliyesi’ne sevk edildi. Tutuklanan şüphelilerden, T.S.’nın 50 den fazla ayrı suç dosyasının olduğu, T.K’nın da 10 ayrı suçtan dosyası bulunduğu öğrenildi.

Öte yandan merkez Şaraphane yolu üzerinde bulunan bir büfeye tost yemek bahanesiyle giren F.G.(18) ve R.Ç. (20) isimli 2 kişi, market sahibi kadını bıçakla tehdit ederek cep telefonunu çaldı. 2 farklı yöne doğru kaçarak izini kaybettirmeye çalışan şüpheliler, polisin yaptığı çalışma neticesinde kısa sürede yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden R.Ç. serbest kalırken, F.G. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tekirdağ Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında, kapkaç ve gasp olaylarına adı karışan şüphelilerin yakalanarak adalete teslim edildikleri belirtildi.