Emniyet müdürleri Ankara’da zirvede

Emniyet Genel Müdür Vekili Necati Altıntaş’ın emriyle 81 ilin Emniyet Müdürü, Başkent’e geliyor.

Emniyet Genel Müdür Vekili Necati Altıntaş’ın emriyle 81 ilin Emniyet Müdürü, Başkent’e geliyor. 3 gün sürecek zirvede müdürlerin illerde karşılaştığı sorunlar dinlenecek ve genel müdürlüğün 2007 hedefleri belirlenecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü Dikmen Yerleşkesi’nde Mavi Salon’da gerçekleşecek toplantının ilk bölümünde 2006 yılı değerlendirilecek. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun da katılması beklenen toplantının açılışını Altıntaş yapacak. Ardından Aksu’nun da bir konuşma yapmasının planlandığı toplantıda daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğü’nde bulunan daire başkanlıkları bir sunumla bilgi verecekler.

Sunumların ardından 81 ilin emniyet müdürü alfabetik sıraya göre 2006 yılında yaptıkları çalışmaları ve yaşadıkları sorunları Aksu ve Altıntaş’a aktaracaklar. İllerdeki sorunların çözümü için çalışma masalarının da oluşturulacağı toplantının son gününde Altıntaş müdürlere, bir kapanış konuşması ve ardından yemek verecek.

Bu arada Emniyet Genel Müdürlüğü’nde yapılacak müdürler zirvesi için Altıntaş’ın emriyle binada tadilatlar yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğünün binaları dış cephesi, tüm kapıları ve duvarları boyanırken, detaylı temizlik yapıldı. Müdürlere yemek ve içecek ikramı için de Ankara Polis Moral Merkezi görevlendirildi.