Emniyet Müdürlüğü’ne alınan 150 yeni araç hizmete girdi

Emniyet Genel Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Organize Sanayi Yönetim Kurulu ve hayırsever işadamlarının destekleriyle Adana Emniyet Müdürlüğü'ne 150 yeni araç alandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Organize Sanayi Yönetim Kurulu ve hayırsever işadamlarının destekleriyle Adana Emniyet Müdürlüğü’ne 150 yeni araç alandı.

Araçlar, valilik bahçesinde düzenlenen teslim töreni sonrası hizmete girdi. Programa katılan Vali Hüseyin Avni Coş, Emniyet Müdürlüğü’nün araç filosunun yaklaşık beşte birini yenilediklerini ifade etti. Araç sayısındaki artışa paralel olarak daha kaliteli hizmet verme imkanını elde ettiklerini dile getiren Coş, katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Coş, araçların emniyet teşkilatına kazasız hayırlı hizmetler vermesini Canab-ı Hak’tan temenni etti.

Emniyet Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada ise yeni modern araçlarla polisin öncelikli görevi olan önleyici çalışmalarında başarısını yükselttiğini, alan hâkimiyeti ve görünürlük oranında artış meydana geldiğini bildirdi. Açıklamada, “Emniyet Müdürlüğü olarak şehrimizde huzur ve sükûnun sağlanması, suç ve suçluluğunun önüne geçerek halkımızın güvenlik açısından tüm ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir.” denildi.

Vali yardımcıları, kurum ve kuruluş temsilcilerinin katıldığı törende Vali Coş, Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan’ı yanına oturtarak panelvan minibüs ile kısa bir sürüş gerçekleştirdi.