Emniyet müdürüne ‘aşırı hız’ cezası

Uşak Emniyet Müdürü Cafer Şahin'e hız limitini aştığı gerekçesiyle trafik cezası kesildi. Şahin, faiziyle birlikte 304 TL tutarındaki cezayı ödedi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Uşak Emniyet Müdürü Cafer Şahin 7 Aralık 2009 günü kendi kullandığı özel otomobiliyle Ankara’dan Uşak’a gelirken, Ankara çıkışında hız sınırını aşarak trafik ekiplerinin radarına yakalandı. Şahin’in radar ekibini fark etmeyerek yoluna devam etmesi üzerine trafik polisleri aracın plakasına ceza yazdı.

Hız sınırını yüzde 30 aştığı için 265 TL olarak kesilen ve faiziyle birlikte 304 TL’ye yükselen cezaya ilişkin makbuz, posta yoluyla Şahin’e ulaştı.

AA muhabirinin görüştüğü Uşak Emniyet Müdürü Cafer Şahin, özel aracıyla radara yakalandığı için para cezası kesildiğini ve cezayı ödediğini söyledi.

-İLK CEZASI DEĞİLMİŞ-

Gümüşhane Emniyet Müdürü olduğu dönemde de 1998 yılında radara yakalandığını bildiren Şahin, şunları söyledi:

”Rize Emniyet Müdürü Osman Öztürk’ü ziyarete gittim. Rize’den dönüşte şoförümün kullandığı makam aracıyla radara yakalandık. Radara yakalandığımız yolda hız sınırı 50 kilometreydi, biz 70 kilometreyle gidiyorduk. Trafik ekibi durdurunca araçtan indim. Görevli komiser, mesleğimi sordu, ben de mobilyacı olduğumu söyledim. O dönemin parasıyla 26 milyon TL (26 TL) ceza kesti. Bu cezanın 13 milyon (13) TL’sini ben, 13’ünü de şoförüm ödedi. Şoförümün, ben binerken sivil plakalı makam aracının kapısını açıp yanımda dikkatli davranması üzerine şüphelenen komiser yanıma geldi ve yeniden mesleğimi sordu. Ben de doğruyu söyleyip, Gümüşhane Emniyet Müdürü olduğumu bildirdim. Komiser arkadaş bana, ‘Müdürüm, niye daha önce söylemediniz’ dedi, ben de hiç tereddüt etmeden komiseri tebrik ettim. Ödediğim paralar devletime helali hoş olsun.”