Emniyet’te 144 şube müdürüne kış tayini!

İçişleri Bakanlığı'nda 17 Aralık soruşturması sonrası başlatılan tasfiye dalgası sürüyor.

İçişleri Bakanlığı’nda 17 Aralık soruşturması sonrası başlatılan tasfiye dalgası sürüyor.
Yolsuzluk ve rüşvet soruşturma sonrasında Polis Meslek Yüksek Okulları’na (PMYO) ve Polis Akademisi’ne gönderilen Terörle Mücadele (TEM), Kaçakçılık Ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ve İstihbarat Şube ekipleri kış ortasında yeni bir tayine tabii tutuldu. 70’i PMYO ve 74’ü de polis akademisinde görev yapan uzman emniyetçiler, Türkiye genelindeki PMYO’larına gönderildi. Emniyette tayin ve terfiler genellikle haziran ayında yapılıyor. Ataması yapılan polisler ise en geç temmuz ortasına kadar yeni görev yerinde iş başı yapıyor.

AİLELER DE MAĞDUR

Emniyet mensupları ise kasım ayında yapılan tayinlerin tamamen art niyet taşıdığını belirterek, İçişleri Bakanlığı’nın aldığı bu kararın aileleri de mağdur ettiğini söyledi. Haziran ayında tayin kararları çıkmadıkları için çocuklarının okulları başta olmak üzere bazı planlamalar yaptıklarını aktaran emniyet mensupları, “Kış ortasında nereye gideceğiz? Şayet tayinimiz çıkarılacaksa neden yaz döneminde uygulanmaya konmadı? Burada tamamen art bir niyet var. Bir dönem terörle ve yolsuzlukla mücadele eden ekipler cezalandırılmak isteniyor. Bunun başka bir amacı yok.” değerlendirmesinde bulundu.

”POLİSLER DE AÇIKÇA HEDEF HALİNE GETİRİLECEK”

Öte yandan Türkiye’nin farklı noktalarına gönderilen emniyet mensuplarına harcırahın da verilmeyeceği öğrenildi. Yeni görevlendirmelerle birlikte başta Doğu ve Güneydoğu’ya gönderilen bir dönem terör örgütü KCKPKK, Ergenekon, Balyoz, El Kaide ve Hizbullah gibi örgütlerle mücadele eden istihbarat ve TEM polisleri de açıkça hedef haline getirileceği aktarıldı.
CİHAN