Emniyetin depolarında gümrük kaçağı sigara koyacak yer kalmadı

Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Emniyet Müdürlüğü depolarında gümrük kaçağı sigara koyacak yerin kalmamasının, kaçak sigaranın boyutunu gözler önüne serdiğini söyledi.

Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Emniyet Müdürlüğü depolarında gümrük kaçağı sigara koyacak yerin kalmamasının, kaçak sigaranın boyutunu gözler önüne serdiğini söyledi.

Polis Teşkilatı’nın 169. kuruluş yıldönümü nedeniyle İl Emniyet Müdürü Erhan Alkaya, Vali Abdurrahman Savaş’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Vali Savaş, Emniyet Müdürlüğü’nün son zamanlarda gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar nedeniyle Emniyet Müdürlüğü’nün depolarında gümrük kaçağı sigaraları koymak için boş yer kalmadığını ifade etti. Depolarda yer kalmamasının olayın boyutunu gözler önüne serdiğini aktaran Savaş, “Kaçak sigara olsun, uyuşturucuyla mücadele olsun. Polisle birlikte bazı kurumlarda müdahil oluyor. Kaçak sigara üzerinde vergi mükellefiyeti olan bir konu. Vergi yükü çok olunca vergi kaçırmak ve vergi yükünden kurtulmak suretiyle kendi kazancını artırmak için kötü niyetli kişiler olacak. Suç uluslararası olursa, diğer ülkelerde işin içine girer. Bundan dolayı bilgi paylaşımı açısından geniş bir konu bile olabiliyor. Bu depo sorunu büyük bir sorun. Depo bulunamaması kaçak sigaranın boyutunun gözler önüne seriyor. Bunun ileride çözüleceğini tahmin ediyorum. Bazı ürünlerin tasfiyesi için mahkeme sonucu beklenirken, bazıları içinse böyle bir durum söz konusu değil.” dedi.

Polisin sadece adli görev yapmadığını, önleyici hizmette verdiğini belirten Manisa İl Emniyet Müdürü Erhan Alkaya da, “Toplumun güvenliği için çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalarda valimizin desteklerini her zaman görüyoruz. Valimiz asayiş konusunda bizi yönlendiriyor, bizde ona göre hareket ediyoruz. Valimize ve Manisalılara en iyi şekilde hizmet vermenin gayreti içerisindeyiz. Nerede suç varsa biz oradayız, nerede bir mağduriyet varsa biz yanındayız.” diye konuştu.