Emniyet’ten gazete haberine yalanlama!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yaptığı yazılı açıklama ile bir gazetede yer alan "11 yaşındaki çocuğa işkence iddiası" başlıklı haberi yalanladı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre 16.2.2006 tarihinde Bağcılar’da meydana gelen olaylar sonrası göz altına alınan (MY) isimli çocuğun olaydan sonra yakalanan 5 kişiden biri olduğu, kaçarken arazide düştüğü ve yakalandığında dudağının patlak olduğu belirtildi.

Açıklamada (MY) isimli çocuğun işlemlerinin yaşı küçük olduğu için Çocuk Büro Amirliği tarafından yürütüldüğü belirtilerek, çocuğun karakola gitmeden önce yaralı olduğu ve bu durumun düzenlenen doktor raporunda da görüldüğü kaydedildi

16.02.2006 tarihinde Bağcılar Demirkapı Mahallesi’nde bölücü örgüt adına yapılan yol kesme, lastik yakma eylemlerinde bir otobüs yakılmış ve polis göstericilere müdahale etmişti. Olayda 5 kişi göz altına alınmıştı.

Açıklamada olaylar sonrası gözaltına alınan (MY) işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bağcılar Cumhuriyet Savcılığı tarafından serbest bırakıldığı da belirtildi.