Emniyetten hastanedeki görüntülerle ilgili açıklama!

Malatya Emniyeti, Emre Günaydın'ın hastanedeki görüntülerinin silindiği haberini yalanladı.

Malatya Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, (Malatya’da bir yayınevindeki cinayetlerin zanlılarından Emre Günaydın’ın hastanedeki görüntülerinin silindiği ve cinayetlerden iki ay önce emniyet tarafından adam yaralamaktan gözaltına alındığı) yönündeki haberlerin asılsız olduğunu bildirdi.

Kahya, gazetecilerin, Emre Günaydın’ın, cinayetlerden sonra tedavi gördüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde kaldığı süre içindeki kamera görüntülerinin silindiği yönündeki iddiaları hatırlatması üzerine şunları söyledi:

”Konu yargıya intikal etmiştir. Kayıtların silindiğine dair bir şey yok. Bütün kayıtlarımız mevcuttur. Emre Günaydın bir süre hastanede yatmıştır, bu süre içinde şuuru kapalı idi, sürekli uyutulmuştur. Silindiğine dair bir şey yok. Yaklaşık bir ay konuşamadı, konuşması kayıtlı değil, zaten görüntüleri var. Kayıtlar silinmiş değil, adliyede. Kesinlikle bu haber doğru değil. Adliyeye hepsini teslim ettik, adliyede mevcut.”

Kahya, Emre Günaydın’ın cinayetlerden iki ay önce kız arkadaşının yanında gördüğü bir erkeği bıçakla yaraladığı için gözaltına alındığı ve daha sonra hiçbir işlem yapılmadan serbest bırakıldığı iddiası için de ”Doğru değil bunlar. Böyle bir işlem yapılmadı. Asılsız bir haber” dedi.

Kahya, zanlıların polisteki sorguları sırasında telefon kayıtlarına rastlanıp rastlanmadığı yönündeki soruya da şu yanıtı verdi:

”Bizdeki tahkikat süresince telefon kayıtlarına yönelik bir iz ve emareye rastlamadık. Bu bahsettiğiniz konular adli süreç başladıktan sonra ortaya çıktıysa bilmiyorum. Emniyette gözetim altında iken tahkikat sürecince böyle bir şeye rastlamadık.”