Emniyetten uyuşturucu dersi

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü tarafından madde bağımlılığıyla mücadele kapsamında başlatılan çalışmalar çerçevesinde Özbek Saran Ortaokulu'nda öğrenci ve velilere bilgiler verildi.

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü tarafından madde bağımlılığıyla mücadele kapsamında başlatılan çalışmalar çerçevesinde Özbek Saran Ortaokulu’nda öğrenci ve velilere bilgiler verildi.

    Çağımızın en tehlikeli konularından birisi olarak kabul edilen madde bağımlılığıyla ilgili Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü okullarda bilgilendirme seminerleri başlattı. Çalışma kapsamında Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü (KOM) Soner Varkan, tarafından Özbek Saran Ortaokulu’nda düzenlenen bilgilendirme seminerinde uyuşturucunun zararları anlatıldı.

    Her şeyin bir kereden bir şey olmazla başladığına işaret eden Varkan, “Türkiye’de ve dünyada hızla alkol ve uyuşturucu madde alım oranları artmakta, maddeye başlama yaşları ise tüyler ürpertici bir şekilde gittikçe düşmektedir. Kişinin bedensel, ruhsal ve sosyal hayatını yok eden, insanı insan olmaktan çıkaran uyuşturucu maddelerle mücadele etmek, geleceğimiz olan çocuklarımızı bu maddelerden korumak hepimizin görevidir. Gençlerimiz bu tür olaylarla karşılaşmaları durumunda en yakın kolluk kuvvetlerini bilgi vermesini bekliyoruz.” dedi. CİHAN